prof. UŁ Małgorzata Kurzynoga
Doktor habilitowany nauk prawnych. Posiada 15-letnie doświadczenie w prawie pracy. Specjalizuje się w zbiorowym, europejskim i międzynarodowym prawie pracy.
Od 2010 r. jest zatrudniona w Katedrze Europejskiego, Międzynarodowego i Zbiorowego Prawa Pracy na Uniwersytecie Łódzkim.
Stopień doktora nauk prawnych uzyskała w 2010 r. na podstawie wyróżnionej przez Radę Wydziału Prawa i Administracji UŁ rozprawy pt. „Warunki legalności strajku”, którą opublikowano w formie monografii „Warunki legalności strajku” (Wolters Kluwer, 2011). W 2019 r. uzyskała stopień doktor habilitowanego nauk prawnych w oparciu o monografię „Odpowiedzialność prawna za strajk i inne formy pracowniczego protestu” (Wolters Kluwer, 2018).
Autorka około 60 publikacji naukowych z zakresu prawa pracy oraz referentka na polskich i międzynarodowych konferencjach z prawa pracy.
Autorka wielu ekspertyz prawnych z zakresu prawa pracy. Występowała zarówno w charakterze eksperta, jak i mediatora w sporach zbiorowych pracy.
W latach 2015-2018 była laureatką stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców, prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej. Kilkakrotnie była nagradzana przez Rektora UŁ za osiągnięcia naukowe.
Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego (International Society for Labour and Social Security Law). Od 2011 r. wchodzi w skład międzynarodowego zespołu badawczego dokonującego analizy orzeczeń szczególnie istotnych dla teorii i praktyki prawa pracy, której wyniki publikowane są w wydawanym przez Międzynarodową Organizację Pracy (International Labour Organisation) roczniku „International Labour Law Reports”. Koordynator współpracy międzynarodowej pomiędzy Wydziałem Prawa i Administracji UŁ i ADAPT – Stowarzyszeniem Międzynarodowych i Porównawczych Studiów Prawa Pracy i Stosunków Przemysłowych na Uniwersytecie w Modenie i Reggio Emilia.
Prowadzi projekty prawne w języku polskim i angielskim.